• Alkohol může způsobovat vulgárnost a agresivitu.

  Read more

 • Alkohol způsobuje zábavu!

  Read more

 • Inspirujte se v kvašených či destilovaných nápojích!

  Read more

Alkohol - přítel alkohol

Vítejte na webu věnovanému alkoholu

Alkohol je s námi už odpradávna. Můžete si myslet, že je to metla lidstva, každopádně metle lidstva jsou tu jednoduše s námi a můžete se s tím leda smířit. Ačkoliv je alkohol zlý pán, je podle našeho názoru docela fajn sluha. Však Češi jsou národ hrdých pivařů!

Tyto stránky vás nenabádají k tomu, aby se z vás stali alkoholici. Ale pokud už alkohol pijete, je dobré vědět, jak si ho co nejlépe vychutnat. K tomuto účelu bude sloužit sekce alkohol a recepty. 

Také alkohol a zdraví je hojně diskutované téma. Nezastáváme názor, že alkohol nutně musí škodit zdraví. Rádi vás však poučíme, čemu se raději vyvarovat. A také jak využít alkohol zdraví ku prospěchu.

Důkazem, že nechceme vychovávat generaci opilců, je kategorie alkohol a rizika. 

K alkoholu zábava jednoduše patří. Tipy na alko hry, zábavné příběhy a veškerá sranda, která k popíjení prostě patří - zde

Spousta lidí byla díky alkoholu nějakým způsobem vyjímečná. Taky nápady, které přichází v opilosti, nemohou být brány jako obyčejné. A tak vznikl projekt s názvem inspirace v alkoholu. 

 

Home

Hra na roboty nesmí chybět na žádné párty

Přemýšlíte o robotizaci? Proč také ne, vždyť přinášejí nový stupeň propracovanosti výrobních technologií a posouvají dosavadní úroveň na zcela novou. Nasazením zlepšíte výkon, přesnost a také ekonomickou dostupnost. V tomto článku se zaměřím na robotická pracoviště.

robotické pracoviště

Robotizace pro rutinní činnosti

Roboti se nasazují tam kde je nebezpečné prostředí s množstvím nebezpečí pro zaměstnance nebo v případech velmi častých pohybů, které nerovnoměrně zatěžují zdraví. Rutina může vést také ke zvýšení chybovosti a poklesu kvality. Takové výrobky poté mohou dostat i pokuty ze stran odběratelů. Implementace automatizace a robotizace je nejčastěji aplikována do činností, kde hraje prim:

 • přesnost,
 • kvalita,
 • rychlost.

Robotické pracoviště

Jste velký podnik nebo střední či malý? V zásadě na tom nesejde. Řešíte-li spolehlivost, rychlost nebo produktivitu, protože vaše výrobní kapacity jsou nedostatečné, řešením je zavedení a integrace průmyslových robotů. Ucelený systém, včetně robotů, prvků strojní bezpečnosti a periferních zařízení se nazývá robotické pracoviště. Mnoho firem se zabývá zlepšováním firemních procesů a postupů, přičemž se zaměřují na Průmyslu 4.0. Ten se vyznačuje vysokou úrovní robotizace a smart prvků.

Roboty se hodí téměř na všechny typy úkonů. Překonávají tak zavedené postupy práce s materiálem a jeho přeměnu například na výrobek. Standardní aplikace:

 • montáž dohromady,
 • lakování,
 • lepení,
 • svařování,
 • kontrola,
 • manipulace.

Ochranná opatření robotického pracoviště

Problematika kontroly a bezpečnosti při návrhu robotického pracoviště patří ke stěžejním problémům. Je proto nutné ji nepřehlížet a pozvat si na pomoc například odborníka v oboru. Mnoho firem dělá tu chybu, že bezpečnost řeší až při fyzickém zhotovení pracoviště. Konzultace jsou však nutné již při samotném návrhu, tedy před zhotovením! Odborník totiž dokáže vybrat vhodnou variantu pro konkrétní použití.

robotické pracoviště

Mezi stěžejní úkony patří informovat zaměstnance o bezpečnosti. Tedy rizika při práci na Aby CNC strojích a robotizovaných pracovištích. Pravidelným proškolováním dojde ke snížení bezpečnostního rizika a vzniku pracovního úrazu. Kromě bezpečnostního školení je nutná osobní ochrana dle práce.