Alkohol a zábava

Alko hry

Hry spojené s alkoholem patří na každou pořádnou akci, oslavu, teambuilding a klidně i svatbu. Přiznáváme, že některé jsou trochu o život. Nejlepší je, když máte vzor hry, který si můžete překopat dle svého. Takže místo panáka vodky raději budete mít dva loky piva. Kouzlo alkoholu spočívá v tom, že navodí šťastnější atmosféru, více se budete smát a potom i průměrně vtipný úkol může způsobovat záchvaty smíchu. Dnes pro vás máme připraveny základní karetní alko hru.

alkohry

Králův pohár

Králův pohár je jednou z nejoblíbenějších her. Má něco do sebe! Úkoly si můžete přetvořit podle svého. 

Začněte promícháním karet. První hráč sejme první kartu a ukáže ji spoluhráčům. Každá karta má svůj význam.

2: můžete určit, kdo pije

3: pije sám hráč

4: poslední člověk, který položí ruku na podlahu pije

5: napijí se všichni kluci

6: napijí se všechny holky

7: poslední člověk, který zvedne palec, pije

8: hráč pronese větu začínající na “Nikdy jsem…”. Například: Nikdy jsem nečůral ve stoje. Kdo nesouhlasí, pije. 

9: Hráč řekne větu a následující hráč musí vymyslet větu, která se rýmuje. Takhle to jde dokola, dokud se někdo nezasekne a ten pak pije.

10: Věta: hráč řekne slovo, další hráč ho musí zopakovat a navázat jiným slovem. Třetí hráč zopakuje předchozí dvě slova a přidá další. Takto pokračujeme, dokud si někdo není schopný vzpomenout na předešlá slova.

J: Hráč musí 3x za sebou zopakovat „Pan kaplan v kapli plakal“, pokud to pokazí, pije.

Q: Otázka – hráč se někoho zeptá a ten mu musí odpovědět také otázkou. Potom se ptá dalšího hráče. První, kdo neodpoví otázkou pije.

K: Král je propustka na WC. Pokud někdo potřebuje, hráč s králem může určit úkol, který musí spoluhráč splnit, aby na záchod mohl odejít. 

Eso: hráč, který si vytáhne eso může vymyslet svoje pravidlo. Vhodný je zákaz oslovování jmény, zákaz zájmen nebo třeba sprostých slov.