• Alkohol může způsobovat vulgárnost a agresivitu.

  Read more

 • Alkohol způsobuje zábavu!

  Read more

 • Inspirujte se v kvašených či destilovaných nápojích!

  Read more

Alkohol - přítel alkohol

Vítejte na webu věnovanému alkoholu

Alkohol je s námi už odpradávna. Můžete si myslet, že je to metla lidstva, každopádně metle lidstva jsou tu jednoduše s námi a můžete se s tím leda smířit. Ačkoliv je alkohol zlý pán, je podle našeho názoru docela fajn sluha. Však Češi jsou národ hrdých pivařů!

Tyto stránky vás nenabádají k tomu, aby se z vás stali alkoholici. Ale pokud už alkohol pijete, je dobré vědět, jak si ho co nejlépe vychutnat. K tomuto účelu bude sloužit sekce alkohol a recepty. 

Také alkohol a zdraví je hojně diskutované téma. Nezastáváme názor, že alkohol nutně musí škodit zdraví. Rádi vás však poučíme, čemu se raději vyvarovat. A také jak využít alkohol zdraví ku prospěchu.

Důkazem, že nechceme vychovávat generaci opilců, je kategorie alkohol a rizika. 

K alkoholu zábava jednoduše patří. Tipy na alko hry, zábavné příběhy a veškerá sranda, která k popíjení prostě patří - zde

Spousta lidí byla díky alkoholu nějakým způsobem vyjímečná. Taky nápady, které přichází v opilosti, nemohou být brány jako obyčejné. A tak vznikl projekt s názvem inspirace v alkoholu. 

 

Home

spedos, rychloběžná vrata, fóliová vrata, průmyslová vrata

Průmyslová rychloběžná vrata - co musíte vědět

Rychloběžná vrata jsou naprosto nedocenitelná v mnoha průmyslových provozech (ano, i v tom alkoholovém). Zajišťují to, že veškerý provoz funguje tak, jak má a stará se o to, aby nedocházelo ke zbytečnému zdržování při výkonu práce. To ale není vše, o čem by se zde dalo mluvit. Určitě máte spoustu dotazů o tom, jak vlastně tento typ vrat funguje a proč je v průmyslu tak oblíbený. Tak čtěte dál!

rychloběžná vrata

Našeho malého průvodce světem rychloběžných vrat rozdělíme do několika nejdůležitějších částí:

 • Vzhled
 • Technologie
 • Cena
 • Servis
 • Kde je můžete sehnat

Vzhled

Vzhledově vypadají rychloběžná rolovací vrata velmi jednoduše. Jedná se o pevnou fólii, která je hlavním důvodem lehkosti celé vratové konstrukce. Výroba je také možná z hliníkových lamel. U nich už ale bude hmotnost o něco vyšší. Vodící lišty jsou většinou vyrobeny z oceli, nezvyklý ale není ani hliník nebo nerez. Součástí dveří je také jejich motor, který je ukryt pod krytem z oceli, nerezu, nebo plastu. Vratové křídlo je pak možné přizpůsobit podle požadavků. 

Technologie

Rychloběžná vrata jsou většinou automatická nebo na dálkové ovládání. Je to proto, aby co nejvíce usnadnila práci v prostorech a zbytečně neomezovala manuálním otevíráním. Ruční alternativa ale nesmí u vrat chybět pro případ, že by došlo k poškození automatického systému. Důležité je také myslet na tichost provozu, protože to je jeden z důvodů pro pořízení rychloběžných vrat. Všechna tato vrata musí být vybavena systémem, který zajistí, že nebudou vydávat nepříjemný fóliový zvuk i při velkém průvanu.

Cena

Průmyslová vrata jsou velmi těžce nacenitelná. Jsou zde faktory jako rozměry, materiál, doplňkové technologie a podobně, kvůli kterým je stanovení univerzální orientační ceny téměř nemožné. Výrobci vám ale rádi zašlou orientační cenu, když jim napíšete, jaké jsou vaše individuální potřeby.

Servis

Servis je u vrat velmi důležitá záležitost. Nejen v případě, že se rozbijí, ale také v rámci pravidelných kontrol, které rozbití zamezí. Tyto kontroly vám také ušetří náklady, které byste museli vynaložit na opravu nebo na nákup nových vrat.

rychloběžná rolovací vrata

Výrobce

V České republice seženete rychloběžná vrata například u firmy Spedos. Kromě širokého sortimentu personálních i průmyslových vstupů nabízejí také kontroly i havarijní servis. Díky obrovské servisní síti a nonstop provozu navíc nikdy nebudete muset dlouho čekat.