• Alkohol může způsobovat vulgárnost a agresivitu.

    Read more

  • Alkohol způsobuje zábavu!

    Read more

  • Inspirujte se v kvašených či destilovaných nápojích!

    Read more

Alkohol - přítel alkohol

Vítejte na webu věnovanému alkoholu

Alkohol je s námi už odpradávna. Můžete si myslet, že je to metla lidstva, každopádně metle lidstva jsou tu jednoduše s námi a můžete se s tím leda smířit. Ačkoliv je alkohol zlý pán, je podle našeho názoru docela fajn sluha. Však Češi jsou národ hrdých pivařů!

Tyto stránky vás nenabádají k tomu, aby se z vás stali alkoholici. Ale pokud už alkohol pijete, je dobré vědět, jak si ho co nejlépe vychutnat. K tomuto účelu bude sloužit sekce alkohol a recepty. 

Také alkohol a zdraví je hojně diskutované téma. Nezastáváme názor, že alkohol nutně musí škodit zdraví. Rádi vás však poučíme, čemu se raději vyvarovat. A také jak využít alkohol zdraví ku prospěchu.

Důkazem, že nechceme vychovávat generaci opilců, je kategorie alkohol a rizika. 

K alkoholu zábava jednoduše patří. Tipy na alko hry, zábavné příběhy a veškerá sranda, která k popíjení prostě patří - zde

Spousta lidí byla díky alkoholu nějakým způsobem vyjímečná. Taky nápady, které přichází v opilosti, nemohou být brány jako obyčejné. A tak vznikl projekt s názvem inspirace v alkoholu. 

 

Alkohol a žíly

Naprosto ukázkovým případem, jak alkohol může v závislosti na druhu i množství škodit i prospívat, je léčba křečových žil. Alkohol roztahuje cévy a obecně se říká, že ve střídmých dávkách prospívá. Francouzi si žíly udržují v kondici právě pitím červeného vína. Pokud ale vaše denní dávka překročí jedno pivo či sklenku vína, najednou se z léčiva stává zlo, které nabourává žilní stěny a tím vznikají křečové žíly.

křečové žíly a alkohol

Pokračovat ve čtení

Peněženka, kterou nepropiješ!

Problém všech ochlastů a výpitků - kalíš do rána, probudíš se smradlavý v ryflích a džízce, chmatáš po telefonu, peněžence a klíčích. Hm, máš jen peněženku. Ale prázdnou a totálně zmáchanou, která už se nedá použít. A víš proč? Protože to byla nějaké levná plátěná, hlavně že je Nike či Adidas. S tím je ale konec. Pořiď si peněžku, která je vyrobena proti alkoholu!

anti alko peněženka

Pokračovat ve čtení

Alko hra - slovní zásoba

Vymysli si vlastní obdobu hry. Možná to bude znít trošku žensky, ale když se k této hře přidá taková whiskey a jsou nahozeny jen mužské témata... Jednoduše jde o princip hry město, jméno, zvíře, věc. O slovní zásobu. Ale pořádně okořeněná. Nevymýšlíte na písmena na čas jména, ale například ochranné pracovní pomůcky. Tak naschvál, jaká ochranná pracovní pomůcka na S vás právě napadá? Nás jen suspenzor. Nebo třeba modely aut, značky procesorů, jména krásných žen. Jednoduše ať to má chlapské koule!

ochranne pracovni pomucky

Pokračovat ve čtení

Alko hry

Hry spojené s alkoholem patří na každou pořádnou akci, oslavu, teambuilding a klidně i svatbu. Přiznáváme, že některé jsou trochu o život. Nejlepší je, když máte vzor hry, který si můžete překopat dle svého. Takže místo panáka vodky raději budete mít dva loky piva. Kouzlo alkoholu spočívá v tom, že navodí šťastnější atmosféru, více se budete smát a potom i průměrně vtipný úkol může způsobovat záchvaty smíchu. Dnes pro vás máme připraveny základní karetní alko hru.

alkohry

Králův pohár

Pokračovat ve čtení

Opilecké nápady - prodat svůj les

Další ze seriálu hloupých nápadu při nezřízeném pití tvrdého alkoholu přichází dnes. Čtenáři nám zaslali další neuvěřitelný příběh. To už není normální jednoduché myšlení, ale myšlení fištróna. Na co přišel nejmenovaný 30 letý alkoholik? To se dozvíte v článku!

Pokračovat ve čtení

Šílený případ: Týpek se opil a hrál si na veverku

Jsou prostě věci, které jsou jen mezi zemí a nebem. Ale v Česku je možné vše. Neznámý pachatel (30 let) se 30. března rozhodl udělat machrovinku, která ho ale bude stát pár peněz. V hospodě do sebe nakopal několik piv a panáků a pak se rozhodl vylézt na kandelábr, který je před štací. Jenže na vrcholu chytl panickou hrůzu a nechtěl slézt dolů...

plošina

Pokračovat ve čtení

Zabraňte alkoholovým úrazům zábradlím

Dnes se zaměříme na bezpečnost při a po pití alkoholu. Když je člověk opilý, musí se dostat nějakým způsobem domů a nejlépe do postele. Zejména manželé se s tím musí vypořádat sami - manželka spí doma a manžel se nemůže nasoukat po příchodu z hospody domů. A vzít si na pomoc milenku asi není dobrý nápad. Jak se ale dostat do postele do horního patra?

Pokračovat ve čtení

Alkohol a finanční rizika

Alkohol způsobuje hlavně jedno riziko, na které se připojuje řada dalších. To nejhorší, co vás může potkat (dobře, asi kromě akutní otravy, kde vypumpovat žaludek nepomůže), je závislost. Pokud jste závislí, překračujete hranice a odráží se to na vašem sociálním, finančním i profesním životě. Dnes si probereme finanční rizika.

nebankovni hypoteka

Pokračovat ve čtení

Další články...